Youth Corner

Winner Of The Year 2015

 

Category-I

Winner Number District Name Of Winner Download Poster
1 Godhara Shri Shaikh Arbaz Abdulrashid
The Iqbal Union High School, Godhara
insert_photo
2 Rajkot Bhalodiya Hetvi Kishorbhai
Matushri Mahila Virbai Science & Home Science College, Rajkot
insert_photo
3 Rajkot Mistri Zankhana M
I V Patel Commerce College, Rajkot
insert_photo
3 Patan Shri Thakor Maheshsang Sarjiji
S P Thakor Sarvodaya Vidhyalaya, Kansa, Patan
insert_photo
Consolation Prize Amreli Vala Brijeshwariben A
Janta Vidhyalaya, Chamardi, Amreli
insert_photo

Category-II

Winner Number District Name Of Winner Download Poster
1 Kachchh Shri Bakul Barmeda,Voter
3-Bhuj Assembly Constituency, Kachchh
insert_photo
2 Ahmedabad Jayesh P Shukla,Voter
42-Vejalpur Assembly Constituency, Ahmedabad
insert_photo

Winner Of The Year 2016

 

Category-I

Winner Number District Name Of Winner Download Poster
1 Surat Paras Rasikbhai Barvaliya
I.T.I., Kamrej.
insert_photo
2 Navsari Madhvi Ketankumar Desai
B.A.Maheta Kala Mahavidhyalaya, Amalsad.
insert_photo
3 Surat Chaitali Prakashbhai Supekar
Sir K P Commerce College, Athava lines, Surat
insert_photo
3 Gandhinagar Nikhil Nimbark
Vishwakarma Engineering College, Chandkheda.
insert_photo

Category-II

Winner Number District Name Of Winner Download Poster
1 Aravalli Varisali Salimbhai Suthar
 
insert_photo

Winner Of The Year 2017

 

Poster Designing Category-I

Winner Number District Name Of Winner Download Poster
1 Bharuch Krutik Dipakbhai Parekh
S.V.E.M.(G.M.)School Ankleshwar
insert_photo
2 Navsari Mitna Mohini Pravinbhai
B.A.Maheta Kala Mahavidhyalaya, Amalsad.
insert_photo
3 Navsari Patel Kunjal Sanjaybhai
B.A.Maheta Kala Mahavidhyalaya, Amalsad
insert_photo
3 Ahmedabad Rupanarayan Mataprasad Kori
Baheramunga ni Shala Madhymik Vibhag,opp.Times of India,Ahmedabad
insert_photo

Poster Designing Category-II

Winner Number District Name Of Winner Download Poster
1 Bharuch Maheshbhai Jitubhai Parmar
Amity School Bharuch Dehej by Pass Road, Bharuch
insert_photo

Cartoon Info(Digital) Category-I

Winner Number District Name Of Winner Download Poster
1 Ahmedabad Siddharth Jiten Sheth
Gujarat University
insert_photo
2 Navsari Desai Madhvi Ketankumar
B.A.Maheta Kala Mahavidhyallaya Amalsad.
insert_photo
3 Ahmedabad Deep A Nayee
Gujarat University
insert_photo
4 Bansakantha Ajaykumar Maghabhai Rana
Shri M.M.L.Shah High School Magarwada
insert_photo

Scripts Category-I

Winner Number District Name Of Winner Download
1 Surendranagar Ketan Subhashbhai Dulera
C.U.Shah Commerce Management & Computer Education College, Wadhwan
insert_photo
2 Gandhinagar Rishabhkumar Darshanbhai Pancha
VGEC,Visat Gandginagar.
insert_photo
3 Gandhinagar Pradhyotkumar sudhirbhai priydarshi insert_photo
3 Surendranagar Kreema Hiteshbhai Kondhiya
R.R.P. Girls High school, Surendranagar
insert_photo